Światowym Dniem Bez Telefonu
6 lipca 2020
ZARZĄDZENIE NR 54/2019/2020
1 września 2020

Prace z konkursu „Światowego dnia bez telefonu”

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Czerwinie z okazji ,,Światowego dnia bez telefonu”. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców oraz opiekunów dzieci za motywowanie dzieci do aktywnego wypoczynku , który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dziecka. Nadesłane prace dzieci publikujemy na stronie Internetowej oraz facebooku poradni. Dziękujemy inicjatorowi i pomysłodawcy konkursu Pani Magdalenie Oleśkiewicz. Celem konkursu było zasygnalizowanie rodzicom pogłębiającego się problemu określanego potocznie jako fonoholizm. Dotyczy on uzależniania dzieci i młodzieży od mediów cyfrowych, smartfonów, tabletów itp. Należy wiedzieć, iż nadmierne spędzanie czasu z telefonem generuje wiele problemów natury zdrowotnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z pojęciami fonoholizmu oraz nomofobi. Mamy nadzieję, iż konkurs był bodźcem do wspólnego przeanalizowania sposobu i ilości spędzania wolnego czasu z telefonem.

Pracownicy poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie życzą wszystkim dzieciom udanych wakacji spędzonych aktywnie w kontakcie z naturą na świeżym powietrzu.