WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
8 grudnia 2022
Ferie z Poradnią i Biblioteką 2023
1 marca 2023
Show all

Warsztaty o tematyce Bożonarodzeniowej 2022

W dniu 16 grudnia 2022 r. w siedzibach Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Czerwinie odbyły się warsztaty o tematyce Bożonarodzeniowej. Zajęcia, przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie i Olszewie – Borkach,  zorganizowali pracownicy Poradni: Pani Magdalena Oleśkiewicz, Pani Patrycja Sikora – Walerzak, Pani Marzena Żochowska, Pani Patrycja Potrykus, Pani Dorota Ciskowska  oraz Pani Żaneta Grzyb. W zajęciach wzięły udział dzieci z gmin: Olszewo – Borki, Goworowo, Czerwin.

W Olszewie – Borkach, w ciepłej i przyjaznej atmosferze, przy muzyce  kolęd, podjadając pierniki, dzieci robiły świąteczne ozdoby, choinki, Mikołaje;  wykonywały samodzielnie zaprojektowane świąteczne lampiony. W Czerwinie, na początku warsztatów, nasi mali goście słuchali opowiadania o świętach oraz odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanego tekstu; bawili się również odgadując świąteczne zagadki. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością wykonując Mikołaje  z papierowych rolek oraz choinki ze szpatułek. Na koniec zajęć wykonały różnymi technikami prace plastyczne przedstawiające wymarzone prezenty, o które prosiły Świętego Mikołaja.

W Goworowie w trakcie warsztatów dzieci robiły pierniki z ciastoliny, bawiły  się własnoręcznie wykonanym sztucznym śniegiem. Każde z dzieci wykonało śnieżną kulę z bałwankiem i sensoryczną butelkę. Na zakończenie spotkania wysłuchały bajki „Zimowa przygoda Gangu Fajniaków”. Wykonane własnoręcznie prace dzieci zabrały do domu, jako pamiątki ze wspólnej zabawy podczas zajęć.

Bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie w warsztatach wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom. Szczególne podziękowania za współpracę  składamy na ręce dyrektorom placówek Pani Katarzynie Kosakowskiej – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwinie oraz Pani Elżbiecie Nakielskiej – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszewie – Borkach.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na stronie internetowej naszej placówki i do udziału w kolejnych imprezach i warsztatach organizowanych przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Czerwinie.

Skip to content