Magia Świąt Bożego Narodzenia
Ferie z poradnią w Rzekuniu
1 marca 2016

Zajecia w czasie ferii

W pierwszym tygodniu ferii w punkcie PPP w Goworowie dla uczniów Szkoły Podstawowej zostały zorganizowane zajęcia  edukacyjne z elementami pedagogiki zabawy . Każdego dnia uczniowie rozwijali swoją kreatywność i indywidualność poprzez różnego typu działania: tworzyli dekoracje z mas plastycznych, malowali obrazy na dużych płaszczyznach, wycinali, kleili, składali orgiami.

Ważnym elementem było kształtowanie umiejętności z zakresu samoobsługi. Dzieci codziennie przygotowywały dla siebie posiłek: nakrywały do stołu, wykonywały kanapki lub ciepłą przekąskę.

W środę  odbył się drużynowy Quiz Wiedzy o Świecie, podczas którego uczestnicy musieli odpowiadać na losowane pytania dotyczące historii, kultury i tradycji różnych narodów.

Obowiązkowym punktem każdego dnia były turnieje edukacyjnych gier planszowych i stolikowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się Jenga i Memory.  Ponadto zorganizowano również pogadankę na temat wartości płynących z czytania książek, rozmawiano o ulubionych książkach i bohaterach literackich.

W drugim tygodniu  pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej( pedagog-Marzena Żochowska i psycholog-Ewelina Kossakowska) zorganizowali cykl zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, uczęszczających do Świetlicy Socjoterapeutycznej TPD w Olszewo – Borkach.

Podczas codziennych spotkań o charakterze warsztatowym poruszano następującą tematykę:

• „Jak się uczyć aby się nauczyć”
  • „Korzystne i niekorzystne czynniki sprzyjające nauce”
  • „Historia powstania książki ”
  • „Dlaczego warto czytać książki”

Na podstawie zdobytej wiedzy młodzież  stworzyła i spisała  Regulamin Poszanowania Książek, który został zawieszony na głównej tablicy ogłoszeniowej w budynku.

W ramach relaksacji, ale też celem rozwijania pamięci, uwagi i spostrzegania uczniowie wraz z opiekunami grali w wartościowe gry dydaktyczne („Memory”, „Pociąg i Zmyślaki” itp.).

Wspólnie spędzany czas mijał w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze.

Dziękujemy!!!