Czy Twoje dziecko tak się rozwija?

Clipboard01

Państwa maleństwo, które ma już 3 miesiące powinno mieć wypracowany podpór, na przedstawionych fotografiach maluszki są w zupełnym „chaosie napięciowym”. W obu przypadkach góruje podwyższone napięcie mięśni prostowników grzbietu.

Prawidłowy podpór na przedramionach powinien wyglądać jak na obrazkach przedstawionych niżej.

Clipboard04

A obroty, czy wygląda to tak?????

Clipboard05

I tu bardziej aktywne prostowniki grzbietu.

A powinno być tak !

Clipboard07

Teraz prostowniki i zginacze aktywne są w takim samym stopniu.

A siad??? Czy jest aktywny, czy zawieszony jak na poniższym obrazku,

lub też w tak zwanym siadzie „W”???

Już w tym wieku maluszek „pracuje”na nieprawidłowe ustawienie miednicy ( 1 obrazek), stóp i kolan w kierunku koślawości (2 obrazek).

Clipboard08 Clipboard09

To jest prawidłowy aktywny siad!

Clipboard10

Jeśli macie wątpliwości, co do prawidłowego rozwoju ukochanego maleństwa możecie przyjść do Poradni.  Zostanie Państwu udzielona fachowa porada, a w razie potrzeby też i pomoc.

Już od wczesnego dzieciństwa bardzo istotny wpływ ma prawidłowy rozwój ruchowy na późniejsze zdrowie naszego dziecka, a właściwie na przyjmowanie prawidłowej postawy w wieku szkolnym i dorosłym.

Jest dużo nieprawidłowych zachowań naszego maluszka, które możemy jeszcze zmienić nie męcząc siebie i dziecka ,jak w późniejszym czasie na różnego rodzaju gimnastykach korekcyjnych.

Opracowała-rehabilitant-mgr Ewa Świderska