Ferie z Poradnią i Biblioteką 2020
FESTIWAL OŚWIATY – OSTROWSKIE TARGI EDUKACYJNE – odwołany
14 marca 2020

Ferie 2020 – podsumowanie

W okresie ferii zimowych dzieci z gminy Rzekuń w uczestniczyły w zajęciach  organizowanych przez  Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Czerwinie oraz Gminną Biblioteką w Rzekuniu. Hasłem przewodnim zajęć feryjnych  było motto:  „Uczymy się od bohaterów książek”. Zajęcia prowadzili specjaliści poradni: Pani Beata Laskowska, Pani Małgorzata Serowiec, Pan Mateusz Struniawski oraz pracownicy biblioteki:  Pani Wioletta Dzbeńska i Pani Dorota Boguska.

Dzieci zgłębiały wiedzę na temat historii pisma i druku. Słuchały bajek i opowiadań. Stworzyły własną książeczkę. Opowiadały o przyjemności i korzyściach wynikających z czytania im książek  przez rodziców oraz przez nie same.   Rozmawiały  o zagrożeniach wynikających z niekontrolowanego korzystania  z Internetu, uzależnieniach od gier komputerowych oraz negatywnym wpływie długotrwałego przesiadywania przed komputerem na zdrowie dzieci.   W trakcie zajęć poruszano też zagadnienia   dotyczące szeroko rozumianej  ekologii i opieki nad zwierzętami. Mówiono o tolerancji i bezpieczeństwie w szkole i poza nią.   Nie zabrakło także  atrakcji kulinarnych. Dzieci pod opieką Pań  sporządzały zapiekanki, pączki  i produkowały watę cukrową.

Każdego dnia dzieci  uczestniczyły w zajęciach plastycznych i wykonywały  prace różnymi technikami. Dzieci wykonały laurki z życzeniami dla chorej koleżanki.  Uczestniczyły także  w grach i zabawach ruchowych, słowno-logicznych i relaksacyjnych. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie  pacynek i zaprezentowanie ich w mini teatrzyku.  Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego czytania była wywodząca się z Japonii technika czytania i prezentacji książki obrazkowej- Teatrzyk Kamishibai.