Ferie z poradnią 2020r.
24 stycznia 2020
Ferie 2020 – podsumowanie
10 marca 2020
Show all

Ferie z Poradnią i Biblioteką 2020

W dniach 10-14.02.2020 pracownice Poradni – Patrycja Potrykus-Grochowina, Magdalena Oleśkiewicz i Marta Iwaniuk przy współpracy z Gminną Biblioteką w Olszewie-Borkach zorganizowały oraz przeprowadziły zajęcia dla dzieci „Ferie z Poradnią i Biblioteką”. Mimo braku zimowej aury i  szalejących wirusów frekwencja dopisała. Dzieci w wieku 5-9 lat z terenu gminy Olszewo-Borki brały udział w: grach i zabawach ruchowych – tory przeszkód, wyścigi, zawody w skokach na skakance, kręcenie hula hop, grach zręcznościowych – kapsle; wykonywały liczne prace plastyczne – postacie z bajek ( ilustracja do ulubionej bajki ), zimowy pejzaż. Uczestniczy oraz prowadzące ćwiczyły pamięć, uwagę, doskonaliły spostrzegawczość, rozwiązywały sudoku i tworzyły własne puzzle. Z okazji Święta Miłości przygotowały własnoręcznie kartki walentynkowe.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o zwierzęta domowe – psy i koty. W kinie feryjnym, na dużym ekranie dzieciaki, chrupiąc popcorn obejrzały film „Beethoven”, a potem wykonały samodzielnie maski bernardyna.

Zachęcając dzieci do czytelnictwa udostępniono im zasoby biblioteki oraz przeprowadzono zajęcia propagujące czytelnictwo. Zapoznano je z pozycjami literatury dziecięcej dotyczącej zimy, a oni słuchając opowiadań i bajek mieli zaznajomić się z urokami mroźnej pory roku. Elementy bajkoterapii pozwoliły podopiecznym na budowanie pozytywnego obraz własnej osoby oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości. Podczas rywalizacji w grupach dzieci odgadywały zagadki związane ze znanymi bajkami. Gra w gorącego ziemniaka pozwoliła im wykazać się szybkością myślenia, refleksem i kreatywnością.

Dziękujemy dzieciakom i rodzicom za przybycie, Dyrektor Biblioteki p. Elżbiecie Nakielskiej i p. Elżbiecie Grzymale oraz p. Annie Biały za pomoc w organizacji zajęć.

Do zobaczenia za rok 😊 

Skip to content