Zaproszenie na konferencję Zauważam – Wspieram – Pomagam
Pożegnanie Ś.P. Magdalena Lenkiewicz
7 sierpnia 2019

Czytanie 2019

Po raz kolejny  logopeda p. Magdalena Oleśkiewicz  przeprowadziła w Przedszkolach  z terenu działania Poradni zajęcia promujące czytanie pt „Czytanie  to najlepsza zabawa…”. W ramach zajęć  p. Magda zachęcała dzieci do spędzania wolnego czasu z książką. Na zajęciach  dzieci uczyły się szacunku i dbałości o książki. Zapoznały się także z zaletami czytania, by w przyszłości czytanie stało się przyjemnością.  Dużym zaangażowaniem dzieci wykazały się podczas tworzenia regulaminu dbania o książki. Rozwijały swoją wyobraźnie podczas zajęć plastycznych, gdzie miały namalować bohaterów bajki „Ołowiany żołnierzyk”.  Zajęcia były również okazją do wzbogacenia swojego słownictwa, uczestnicy dowiedzieli się m.in. co to jest wyobraźnia, gdzie kupuje się książki. Na zakończenie złożyły przysięgę czytelnika, obiecując przestrzegać regulaminu i dbać o książki. Na koniec prowadząca wręczyła przedszkolakom „Dyplom Przyjaciół Książek”.