Zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień
11 czerwca 2016
Szlachetna Paczka 2016
2 stycznia 2017
Show all

Konkurs „Cogito Ergo Sum 2016”

W dniu  1 czerwca 2016r.  w Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu odbyła się XVI  edycja konkursu logicznego myślenia „Cogito Ergo Sum”. Tradycyjnie wzięli w niej udział uczniowie  klas I i II gimnazjum. Organizatorami konkursu byli: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czerwinie
i Gimnazjum  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu
.

Celem konkursu, jak co roku, było „łamanie sobie głowy” nad zadaniami wizualno-przestrzennymi, matematyczno-liczbowymi,  praktycznymi i  literowo-językowymi.

Zadania konkursowe niezmiennie przygotowane przez panią Alinę Annę Żmudzińską – psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, rozwiązywało 33 uczniów z 11 gimnazjów z terenu miasta Ostrołęka oraz powiatu ostrołęckiego. Byli to wybrani przez nauczycieli i chętni  do udziału w konkursie uczniowie z:

Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie, Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Goworowie, Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Publiczne Gimnazjum w Lelisie,  Zespołu Szkół  w Obierwi, Gimnazjum  Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce, Gimnazjum Nr 3  im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrołęce, Zespołu Nr 4, Gimnazjum Nr 4 w Ostrołęce, Zespołu Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej,  Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach, Zespołu Szkół w Ołdakach, Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu.

Jak co roku dobre warunki przebiegu konkursu oraz słodki poczęstunek dla uczestników zapewniła we współpracy z Panią Dyrektor i pracownikami Gimnazjum w Rzekuniu pani Wioletta Napiórkowska – nauczycielka matematyki  i pomysłodawczyni konkursu, wspierana w bieżącym roku przez panią Sylwię Patrycję Gawek.

 

Największą liczbą punktów na maksymalnie 28 możliwych,   uzyskali uczniowie:

I miejsce  – Mateusz Klimaszewski – Gimnazjum Nr 3  im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrołęce – 24, 5 pkt

II miejsce –   Paweł Domurad – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach – 23, 5 pkt.

III miejsce –  Adam Dudziak – Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu – 23 pkt. oraz  Michał Kotowski – Gimnazjum  Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce – 23 pkt.

 

Natomiast wyróżnieni  uczniowie to:

Zuzanna Frydrych  – Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu – 22 pkt.

Martyna Pęza – Zespół Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej,  Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce – 21 pkt.

Jakub Zduńczyk – Zespół Szkół w Ołdakach – 21 pkt.

 

W punktacji drużynowej szkół 5 pierwszych miejsc przypadło kolejno:

  1. Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu  – 63 pkt
  2. Gimnazjum  Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce – 56, 5 pkt
  3. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach – 56, 5pkt
  4. Gimnazjum Nr 3  im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrołęce  – 55,5 pkt
  5. Zespół Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej,  Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce – 55 pkt

 

Wszystkim uczestnikom gratulacje oraz życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka złożyli: pani Magdalena Mieszkowska – Dyrektor Gimnazjum w Rzekuniu, pan Stanisława Godzina – Wójt Gminy Rzekuń oraz  pani Alina Anna Żmudzińska –psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie.

Zwycięzcy konkursu oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez pana Stanisława Godzinę – Wójta Gminy Rzekuń, który wspiera konkurs od początku jego powstania w 2001 roku, najpierw jako dyrektor i gościnny gospodarz Gimnazjum w Rzekuniu, obecnie zaś  jako gospodarz gminy Rzekuń – dziękujemy!

Za wszelkie formy wsparcia i współpracy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół  angażującym się w przygotowanie i udział uczniów w konkursie „Cogito ergo sum”2016 składamy wyrazy podziękowań
i życzenia udanych wakacji!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content