Warsztaty masażu Shantala
11 maja 2016
Zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień
11 czerwca 2016

Wizyta w Brygadzie Pancernej w Wesołej

Wizyta dzieci i ich rodzin w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej

W bieżącym roku w dniu 29 kwietnia podopieczni PPP w Czerwinie i ich rodzice gościli w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej. A stało się tak dzięki chęci spełnienia przez ppłk Adama Berę marzenia Mikołaja, chłopca chorego na białaczkę. Ale wśród uczestników wycieczki było wielu pasjonatów wojska.

Żołnierze z sekcji wychowawczej oraz instruktorzy na poszczególnych punktach zwiedzania stworzyli bardzo przyjazną atmosferę, służyli fachową wiedzą oraz pomocą. Zapoznaliśmy się z ich uzbrojeniem i wyposażeniem. Poznaliśmy od zewnątrz i wewnątrz czołg PT-91, Wóz Zabezpieczenia Technicznego na podwoziu czołgu, wóz Straży Pożarnej i grupy zabezpieczenia medycznego, pojazd łączności i patrolu saperskiego. Zwiedziliśmy też salę tradycji gdzie zapoznaliśmy się z historią i współczesną działalnością Brygady. Przerwa na posiłek miała miejsce w stołówce wojskowej. Próbowaliśmy swoich sił podczas strzelania z karabinka wyposażonego w symulator laserowy, co stanowiło dla nas duże wyzwanie. Dodatkową atrakcją było celowanie wodą z węża strażackiego do obrotowego kółka na tyczce.

Na zakończenie podczas zbiórki w dwuszeregu ppłk Adam Bera wręczył wszystkim małym uczestnikom oraz organizatorkom wycieczki upominki. Odznaką 1 WBPanc uhonorował Mikołaja, który z dumą przyjął to wyróżnienie. W podziękowaniu ppłk Adam Bera otrzymał od Mikołaja czołg orgiami i ogromną radość zarówno dzieci jak i ich rodziców. Szczęśliwi i pełni wrażeń zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia wykonaliśmy jeszcze czołgi orgiami!!!!!

Dziękujemy Dowództwu i żołnierzom 1 WBPanc w Wesołej, zaangażowanym w przebieg spotkania za życzliwość oraz przekazaną wiedzę i wartości, a uczestnikom wycieczki za tę wspaniałą postawę dyscypliny, a tym samym spokoju, dumy i zadowolenia.