Sobota logopedyczna
Warsztaty masażu Shantala
11 maja 2016

Wyniki Ortofrajda 2016

Już po raz szósty w Olszewie – Borkach odbył się konkurs ortograficzny „Ortofrajda 2016”zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszewie – Borkach oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Czerwinie. Ponad dziewięćdziesięciu uczniów ze szkół powiatu ostrołęckiego mogło sprawdzić swoją umiejętność poprawnego pisania. Dyktando oraz tekst z lukami był dostosowany do możliwości i umiejętności dzieci, ale zawierał różnego typu trudności, które wymagały znajomości reguł obowiązujących w pisowni języka polskiego. Prace uczestników oceniła komisja w składzie: Beata Laskowska, Elżbieta Nakielska, Marzena Żochowska.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I. Karolina Dawid (SP Olszewka)

II. Bałon Julia (SP Olszewka), Sieruta Aleksandra (SP Olszyny), Wysocki Mateusz (SP Troszyn), Ceberek Piotr (SP Myszyniec), Burzyńska Julia (SP Troszyn),Grzyb Julia (SP Baranowo)

III. Kozłowski Karol (SP Baranowo), Chodkowska Natasza (SP Olszewo-Borki), Zieziula Wojciech (SP Olszewo-Borki), Jadczak Malwina (SP Myszyniec), Kołodziejczyk Karolina (SP Olszyny),Żywica Aleksandra (SP Białusny Lasek), Krystian Julia (SP Lelis)

Wyróżnienie: Glinka Dorota (SP Olszewo-Borki), Małkowska Julia (SP Drwęcz), Kołodziejczyk Radosław (SP Zawady), Zakrzewska Julia (SP Troszyn), Wojtczyk Wiktoria (SP Goworowo).

Serdecznie dziękujemy :

• Pani dyrektor Jolancie Rostkowskiej za możliwość organizowania konkursu w szkole w Olszewie – Borkach oraz udostępnienie sali gimnastycznej,
  • Pani wicedyrektor Danucie Rydel za pieczę nad sferą organizacyjną w sali gimnastycznej,
  • Pani Beacie Bednarczyk za wspaniałą dekorację i wystrój sali,
  • Panu Mirosławowi Łyszkowskiemu za przygotowanie nagłośnienia,
  • Uczniom Szkoły Podstawowej w Olszewie – Borkach za sprawne działania przy ustawianiu i demontowaniu wyposażenia niezbędnego do przeprowadzenia konkursu.