Muzeum Kultury Kurpiowskiej
Wyniki Ortofrajda 2015
5 maja 2015

Ortofrajda 2015

Już po raz piąty w Olszewie – Borkach odbył się konkurs ortograficzny „Ortofrajda 2015”zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszewie – Borkach oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Czerwinie.

Ponad siedemdziesięciu uczniów ze szkół powiatu ostrołęckiego mogło sprawdzić swoją umiejętność poprawnego pisania. Dyktando oraz tekst z lukami był dostosowany do możliwości i umiejętności dzieci, ale zawierał różnego typu trudności, które wymagały znajomości reguł obowiązujących w pisowni języka polskiego.

Prace uczestników oceniła komisja w składzie: Beata Laskowska, Elżbieta Nakielska, Marzena Żochowska. Zwycięzcami konkursu zostali:

1. Klaudia Rumińska (SP Olszewo-Borki), Magdalena Żebrowska (SP Olszewo-Borki), Julia Duszak (ZPO Kadzidło), Natasza Chodkowska (SP Olszewo-Borki)

2. Natalia Dąbrowska (SP Drwęcz), Kinga Kozłowska (SP Grabówek), Kamila Pragacz (SP Grabówek), Wojciech Zieziula (SP Olszewo-Borki), Ewa Merchel (SP Olszewo-Borki), Kornelia Turek (SP Olszewo-Borki)

3. Paweł Mieczkowski (SP Troszyn), Katarzyna Giers (ZPO Kadzidło), Dominik Młynarczyk (ZPO Kadzidło), Zuzanna Puławska (ZPO Kadzidło), Agata Załuska (SP Olszewo-Borki.

Serdecznie dziękujemy :

• Pani dyrektor Jolancie Rostkowskiej za możliwość organizowania konkursu w szkole w Olszewie – Borkach oraz udostępnienie sali gimnastycznej,

• Pani wicedyrektor Danucie Rydel za pieczę nad sferą organizacyjną w sali gimnastycznej,

• Pani Beacie Bednarczyk za wspaniałą dekorację i wystrój sali,

• Panu Mirosławowi Łyszkowskiemu za przygotowanie nagłośnienia,

• Uczniom Szkoły Podstawowej w Olszewie – Borkach za sprawne działania przy ustawianiu i demontowaniu wyposażenia niezbędnego do przeprowadzenia konkursu.