Ferie z poradnią 2015
Zaproszenie na warsztaty
20 lutego 2015

Warsztaty Luty 2015

Kultura i oświata zawsze idą w parze. Dlatego też pracownicy naszej Poradni we współpracy z Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przygotowali dla dzieci z Olszewo – Borek niespodziankę. W czwartek 5 lutego 2015 roku w świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty, których celem było rozbudzanie zainteresowań u dzieci, rozwijanie pasji i kolekcjonerstwa oraz poszerzanie wiedzy. Podczas spotkania młodzież zdobyła i usystematyzowała wiadomości na temat wartości płynących z posiadania hobby. Okazało się, że kolekcjonerstwo wymaga zaangażowania, a nie kosztów. Wysłuchana prelekcja, poparta ciekawą prezentacją multimedialną sprawiła, że uczniowie dostrzegli potrzebę posiadania sprecyzowanych zainteresowań, co w dzisiejszym zinformatyzowanym świecie wydaje się być szczególnie ważne. Natomiast dyskusja, która wywiązała się pod koniec spotkania oraz liczne pytania do prowadzących wskazywały na potrzebę kontynuowania wątku. Serdecznie dziękujemy pani Joannie Zyśk – pracownikowi Muzeum za współpracę oraz pani Elżbiecie Nakielskiej za ponowne udostępnienie świetlicy.