Zarządzenie nr 28/2020
21 kwietnia 2020
KONKURS PLASTYCZNY ,,BAJECZNIE W DOMU”
18 maja 2020
Show all

Zarządzenie nr 29/2020

Zarządzenie nr 29/2020
Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie
z dnia 04.05.2020r.

w sprawie organizacji pracy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

w Czerwinie w związku z zagrożeniem COVID-19

 

Działając na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 29 kwietnia 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 780) – §1 pkt 1 lit. b, §1 pkt 5, oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 410 ze zm.), zarządza się co następuje:

 

§1.

 

  • Przywraca się funkcjonowanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie            w formie stacjonarnej.
  • Kontakt z Poradnią odbywa się:
  • telefonicznie – (29) 761 90 42 lub 505 100 043,
  • za pomocą poczty tradycyjnej, 
  • osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-16.00 z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa obowiązujących w okresie zagrożenia COVID-19.

§2.

  • Pracownicy pedagogiczni realizują zdania Poradni w formie pracy stacjonarnej.
  • Praca organizowana jest zgodnie z Procedurą Bezpieczeństwa Bezpośredniej Pracy              z dzieckiem w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie stanowiącą załącznik Nr 1 do zarządzenia.
  • Zapoznanie się z Procedurą Bezpieczeństwa Bezpośredniej Pracy z Dzieckiem stanowi załącznik Nr 2.
  • Poradnia dodatkowo pełni dyżur w celu zapewnienia wsparcia psychologicznego. Pomoc udzielna jest  telefonicznie pod numerem 784 694 666 w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-13.00.

§3.

  • Wszyscy pracownicy są zobowiązani do przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, Procedury Bezpieczeństwa Bezpośredniej Pracy z dzieckiem.

§4.

  • Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

 

                                     Załącznik Nr 1
                                             do Zarządzenia nr 29/2020
                                                                                                Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
                                                                  w Czerwinie z dnia 04.05.2020 r.

 

Procedury Bezpieczeństwa
Podczas Bezpośredniej Pracy z Dzieckiem
 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie

Zasady kontaktowania się z rodzicami

  1. Wizyta na badania, terapię lub konsultacje ze specjalistami ustalana jest poprzez sekretariat poradni, telefonicznie pod numerem: (29) 761 90 42 lub drogą elektroniczną mail: biuro@poradniawczerwinie.edu.pl. W przypadku bezpośredniego kontaktu rodziców/opiekunów prawnych ze specjalistą, pracownik Poradni ma obowiązek poinformowania o terminie terapii/badaniu dziecka pracownika sekretariatu Poradni.
  2. Spotkania wynikające z planu pracy Poradni dotyczące prowadzenia spotkań i zajęć grupowych zawieszone są do odwołania.

 

Zalecenia dla specjalisty

  1. Codzienny monitoring własnego stanu zdrowia. Pracownicy z niepokojącymi objawami chorobowymi niezwłocznie muszą skontaktować się z lekarzem.
  2. Pracownik w pracy zostaje wyposażony w środki ochrony osobistej (m.in. maseczki, rękawice ochronne, ewentualnie przyłbice). Pracownik ma obowiązek stosować środki ochrony podczas bliskiego kontaktu z dzieckiem lub rodzicem/opiekunem prawnym.
  3. Z gabinetów należy usunąć pomoce i zabawki, których nie można skutecznie zdezynfekować np. zabawki pluszowe.
  4. Po każdej wizycie w gabinecie obowiązuje 20 minutowa przerwa na wietrzenie gabinetu i dezynfekcje stanowiska pracy: biurka, ławek oraz używanych pomocy dydaktycznych.
  5. Pracownik ma obowiązek wietrzenia sali w której odbywają się zajęcia, co najmniej raz na godzinę.
  6. Należy unikać organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu (powyżej 2 osób).
  7. Wytłumacz dziecku potrzebę i cel częstego i regularnego mycia rąk.
  8. W przypadku podejrzenia zakażenia u siebie, pracowników, dziecka, rodzica niezwłocznie poinformuj dyrektora placówki.
  9. Czynności, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu z dzieckiem mogą być wykonywane przy użyciu metod i technik pracy na odległość po uprzednim ustaleniu                z dyrektorem Poradni.
  10. Należy wyjaśnić dzieciom i rodzicom/opiekunom prawnym, procedury bezpieczeństwa obowiązujące obecnie w placówce i dlaczego zostały wprowadzone.

 

Przebieg terapii

  1. Przy wejściu do Poradni na stoliku znajduje się płyn do dezynfekcji, każde wchodzące dziecko i rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do dezynfekcji rąk oraz posiadania maseczki ochronnej.
  2. Czas trwania terapii wynosi 40 minut, 20 minut specjalista poświęca na uporządkowanie i dezynfekcję stanowiska pracy środkami dostarczonymi przez pracodawcę.
  3. Przybory niezbędne do przeprowadzenie terapii dziecka (kredki, długopis, flamastry) powinni zapewnić rodzice.
  4. Na teren Poradni nie wolno przynosić zbędnych przedmiotów osobistych mogących być nośnikiem zakażenia (pluszaków, itp.)
  5. W przypadku zauważenia na terenie Poradni niepokojącego zdarzenia, należy niezwłocznie powiadomić pracownika Poradni.
  6. Obowiązuje zakaz grupowania się dzieci i rodziców czekających na wizytę u specjalisty.
  7. Zaleca się częste mycie i dezynfekcję rąk lub stosowanie rękawiczek ochronnych.
  8. W łazienkach wywieszone są plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem instrukcję do dezynfekcji rąk.
  9. Przed wizytą u specjalisty należy przeprowadzić telefoniczny wywiad z rodzicem dotyczącym stanu zdrowia dziecka i rodziny. Należy poinformować rodziców o obowiązku stosowania maseczek ochronnych podczas wizyty w Poradni.
  10. Poinformuj, że osoby chore i z podejrzeniem choroby nie będą przyjmowane w Poradni.
  11. Pracodawca zapewnia sprzęt i środki dezynfekujące oraz systematycznie monitoruje prace porządkowe ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania czystości ciągów komunikacyjnych, odkażania powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach.

 

Zalecenia dla rodziców/opiekunów prawnych

  1. W oczekiwaniu na wizytę u specjalisty należy przebywać na zewnątrz budynku. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (deszczu, śniegu, wichury, nadmiernego nasłonecznienia) dopuszczalne jest przebywanie na korytarzu Poradni               z zachowaniem bezpiecznej odległości – minimum 2 metry od innych oczekujących osób. O umówionej godzinie specjalista/terapeuta wezwie umówione osoby do gabinetu. Przybory niezbędne do przeprowadzenie terapii dziecka (kredki, długopis, flamastry) muszą zapewnić rodzice. Na terenie Poradni obowiązuje zakaz przynoszenia zbędnych  przedmiotów osobistych mogących być nośnikiem zakażenia (pluszaków, itp.).
  2. Należy przestrzegać umówionych godzin i terminów wizyt. Na terenie Poradni obowiązuje zachowanie ciszy i porządku (rowery, spacerówki i hulajnogi należy ustawić w wyznaczonym miejscu na zewnątrz budynku).
  3. Za bezpieczeństwo i zachowanie dzieci na zewnątrz i na korytarzu odpowiadają rodzice.

 

 

 

 

 

Skip to content