Niepełnosprawność dzieci i młodzieży – spotkania w gminach
25 czerwca 2018
Ferii z Poradnią i Biblioteką 2019
11 lutego 2019

Wakacyjna Świetlica

Po raz pierwszy w tym roku zorganizowano na terenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Czerwinie „Wakacyjną Świetlicę”.
W ostatnim tygodniu czerwca dzieci z gminy Czerwin wzięły udział w zajęciach grupowych prowadzonych przez logopedę Magdalenę Oleśkiewicz. Na dzieci czekało moc zabaw i gier.  Zajęcia plastyczne przeplatane były zabawami ruchowymi. Poradnia od lat propaguje czytelnictwo dlatego też nie mogło zabraknąć tego zagadnienia i tym razem. W trakcie zajęć dzieci układały regulamin dbania o książki, na podstawie wysłuchanego wiersza. Z wielkim entuzjazmem podeszły do zrobienia własnej książki, którą potem przedstawiały na forum grupy. Z plasteliny lepiły ulubionego bohatera bajki. Mogły sprawdzić się również w teście z ich znajomości . Wysłuchały mniej znanych baśni polskich czytanych przez p. Magdę.  Ważnym elementem zajęć była aktywność ruchowa. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych zabawach i grach ćwicząc przy okazji  koordynację wzrokowo – ruchową, celność spostrzegawczość, refleks czy współpracę w zespole. Były bardzo zaangażowane w wykonywanie prac plastycznych. Wykazały się niezwykłą pomysłowością podczas tworzenia chrupkowych potworów, czy  malowaniu kolorowych rybek,  słoikowych akwariów,  gniotków z balonów i mąki. Nie lada wyzwaniem było dla dzieci sudoku , które musiały rozwiązać. Wspólnie malowały swoje plany wakacyjne. Ważnym elementem zajęć była rozmowa o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze pełnej śmiechów i żartów. Na zakończenie zajęć dzieci pięknie podziękowały pani Magdzie z wspólną zabawę wręczając laurkę i słodkości. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mile spędzony czas. Do zobaczenia za rok!

Magda Oleśkiewicz