Ortofrajda 2017 – wyniki
FERIE Z PORADNIA I BIBLIOTEKĄ 2018
29 stycznia 2018

Wakacyjny tydzień z książką 2017

W dniach od 26.06 do 30.06.2017r. pedagodzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Czerwinie-Marzena Żochowska i Beata Laskowska wraz z pedagogiem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci- Łukaszem Piersą przygotowali  „Wakacyjny tydzień z książką”. Zajęcia odbywały  Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD w Olszewie -Borkach. Uczestniczyły w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Olszewie-Borkach.

Podczas tygodnia z książką dzieci poznawały historię powstawania książki, różne rodzaje pism (np. obrazkowe, supełkowe), wykonywały hieroglify na papirusie, gliniane tabliczki z pismem obrazkowym. Rozpoznawały różne rodzaje książek i ich budowę. Poznały postać Jana Gutenberga niemieckiego rzemieślnika, złotnika i drukarza, twórcę pierwszej przemysłowej metody druku na świecie. Napisały i wydały własną pt. „Dziwny sen dziewczynki”. W odpowiedzi na list, od tajemniczego nadawcy, z prośbą o właściwe obchodzenie się z książką  ułożyły ” Regulamin  poszanowania książki”. Wykonały barwne i pomysłowe zakładki  do książek. Ponadto rozwiązywały zagadki, rebusy i kalambury poszerzające ich wiedzę na temat literatury dziecięcej. Każdego dnia słuchały fragmentów książek wybranych przez siebie i prowadzących zajęcia. W ramach relaksacji słuchały bajek muzycznych.

Aktywny udział w zajęciach i frekwencja potwierdzały atrakcyjność spotkań, które będą kontynuowane w kolejnych latach. Dziękujemy za udział i wspólną zabawę.

Marzena Ż, Beata L i Łukasz P 🙂