Uczeń XXI wieku wobec postępu cywilizacyjnego – konferencja
Wakacyjny tydzień z książką 2017
13 lipca 2017

Ortofrajda 2017 – wyniki

Po raz kolejny uczniowie klas IV-V ze szkół powiatu ostrołęckiego zmagało się z zawiłościami pisowni języka polskiego w ramach Konkursu Ortograficznego  „Ortofrajda 2017”, który odbył się 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach.  Organizatorem konkursu była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czerwinie oraz Gminna Biblioteka Publiczna
w Olszewie – Borkach.

Siedemdziesięciu uczniów pisało tekst ze słuchu, a następnie uzupełniało tekst z lukami, które wymagały dobrej znajomości zasad pisowni i opatrzenia się z obrazem graficznym wyrazów z trudnościami ortograficznymi.

Prace uczestników oceniła komisja w składzie: Marzena Żochowska, Beata Laskowska
i Elżbieta Nakielska. Zwycięzcami konkursu zostali:

1. Miejsce:
  2. Karolina Gleba (ZPO Kadzidło)
  3. Miejsce:
  4. Dominik Kuliś (ZPO Kadzidło)
  5. Kinga Tabaka (ZPO Kadzidło)
  6. Julia Szymczyk (SP Dąbrówka)
  7. Malwina Jadczak (SP Myszyniec)
  8. Piotr Ceberek (SP Myszyniec)
  • Miejsce:
  1. Julia Lisiewska (SP Baranowo)
  2. Nikola Płoska (PSP Olszyny)
  3. Karolina Dawid (SP Olszewka)
  4. Wiktoria Wojtczyk (SP Goworowo)

Wyróżnienie: Szymon Nalewajk (SP Olszewo-Borki), Sandra Szmigiel-Bziukiewicz (SP Olszewo-Borki), Laura Szatanek (SP Rzekuń), Emilia Bacławska (SP Rzekuń), Zuzanna Kwaśniak (SP Czerwin), Łukasz Pokornicki (ZPO Kadzidło), Kinga Gąska (SP Baranowo).

Za pomoc w organizacji konkursu serdecznie dziękujemy :

Pani Dyrektor SP w Olszewie-Borkach-Jolancie Rostkowskiej za udostępnienie sali gimnastycznej, Pani Beacie Bednarczyk za wspaniałą dekorację i wystrój sali, Panu  Mirosławowi Łyszkowskiemu za przygotowanie nagłośnienia oraz Uczniom SP
w Olszewie – Borkach za sprawne działania przy ustawianiu i demontowaniu wyposażenia niezbędnego do przeprowadzenia konkursu.

Dziękujemy wszystkim za udział. Gratulujemy zwycięzcom . Zapraszamy ponownie za rok.