Wakacje z poradnia 2015
7 sierpnia 2015
18 grudnia 2015

Dogoterapia w PP-P w Rzekuniu

W roku szkolnym 2015/16 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czerwinie przygotowała szeroką ofertę zajęć skierowanych do dzieci, młodzieży ich rodziców i nauczycieli. Wśród nich znalazły się również propozycje dla dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju. Są to m.in.: dogoterapia, wycieczka krajoznawcza, spotkania świąteczne. W dniu 19 listopada w punkcie terapeutycznym Poradni w Rzekuniu dzieci objęte WWRD brały udział w zajęciach z dogoterapii zorganizowanych przez logopedki Magdalenę Oleśkiewicz i Patrycję Potrykus-Grochowinę. Wzięło w nich udział 11 dzieci. Głównym bohaterem spotkania był pies Logan ze swoją opiekunką Panią Darią Zielińską. Na wstępie prowadząca przedstawiła zasady kontaktu z psem terapeutą. Pokazała różne zabawy i ćwiczenia z czworonogiem np. z wykorzystaniem piłki. Ćwiczenia miały na celu m.in. usprawnianie koncentracji uwagi, redukowanie lęku oraz ułatwienie interakcji z innymi dziećmi. W czasie spotkania dzieci uczyły się bezpiecznego obcowania z psem oraz samodzielności w kontaktach z czworonogiem. Wspólne zabawy wywołały u dzieci wiele radości za co podopieczni dziękowali pieskowi karmiąc go smakołykami. Na koniec każdy mały uczestnik dostał rysunki psów do pokolorowania.